Škola byla slavnostně otevřena 23. srpna 1959.
V historii v obci škola nikdy nebyla, proto se první slavnost konala již při položení základního kamene dne 21. července 1957. Tehdy se přišlo podívat na 500 občanů místních i z okolních vesnic.
Při otevření byla účast ještě jednou taková, vyhrávala dechová hudba Fenclů a několik záběrů ze slavnosti odvysílala i Česká televize dne 27. 8. 1959.

Od svého vzniku patří naše škola mezi školy málotřídní, tzn., že ve třídě se vyučuje více ročníků společně.
Ve škole byl vždy zřízen pouze první stupeň.
Škola byla většinou organizována jako 2třídní s 5 ročníky. Počet žáků se pohyboval mezi 30 – 40. Když došlo k nárůstu počtu žáků byla otevřena třetí třída a to bylo 5 let mezi roky 1969 až 1974 a 7 let v letech 1996 až 2003 tady se počet dětí zvedl na 50 – 60.

Ve školním roce 1994/95 byl zahájen provoz školní družiny a po dohodě se ZD Dobříč bylo zajištěno stravování v jídelně ZD Dobříč.
Pro zvýšený zájem rodičů je od školního roku 2008/09 družinový provoz rozšířen i v odpoledních hodinách.

Školní obvod tvořily obce Koryta, Jarov a Dobříč, ale již v roce 1992 do naší školy zasedly také děti z Obory. Naši školu kromě spádové oblasti navštěvovaly také děti z Kočína a Dolního Hradiště.